Berlínsky múr zdroj: Pixabay

Alternatíva pre migranov
V Nemecku nastávajú priam kontinentálne politické otrasy. Kancelárka, kedysi najvplyvnejšia žena v politike, bola vymenená za nominanta strany AfD – Alternative fūr Deutschland. K moci sa teda dostala krajná pravica vymedzujúca sa voči problému migrácie negatívne.

Tento akt má však už aj svoj protikrok, vznikla nová strana obhajujúca migrantov pod názvom Alternative fūr Migranten – AfM. Pozriem sa bližšie na zúbky tejto novej politickej aktivite.

Zakladateľ strany Zingal, turecký právnik, vyhlásil, že názov strany je naschvál zostavený tak, aby mal asociáciu na stranu AfD. Je to marketingová metóda. Je však otázkou, ako dlho vydrží, keďže je postavená na negácii a nie na pozitívnom prístupe, keďže chce bojovať proti domácej väčšine a nie spolupracovať.

Podobná strana, ktorá pozostáva z obdivovateľov prezidenta Erdogana bola už založená v Holandsku s názvom DENK.
Nemecká AfM je podobného zacielenia.

Počas volieb v roku 2017 strana neprešla.

V roku 2018 prevzal kormidlo tejto strany advokát Ramazan Akbás a začal intenzívne propagovať AfM. Turci opäť začali dúfať, že našli páku na nemeckú politickú scénu.

Táto strana chcela zastupovať turecké a islamské záujmy v nemeckom parlamente.

Na konci roka 2018 oznámil člen jednej predošlej islamskej deštruovanej strany Fatih Zingal, že by chceli ísť svojou vlastnou cestou a chcú súťažiť vo voľbách do Európskeho parlamentu za novú stranu „alternatíva pre migrantov“. Na Facebooku vysvetlil Zingal, prečo považoval túto stranu za absolútne nevyhnutnú:

Bohužiaľ, musíme povedať, že najmä v posledných rokoch veľa prispelo k tomu, že mnohí migranti sa cítia stále viac marginalizovaní a čoraz viac sa stávajú cieľom nenávisti a násilia. Chceme bojovať proti nekontrolovanému rasizmu, islamofóbii, ktorá sa stáva stále viac rozšírená a sociálnou diskrimináciou migrantov. Už nebudeme prijímať, že významná skupina, ktorá vždy priniesla obrovský prínos pre spoločnosť, je videná a považovaná za druhú triedu. Všetci, ktorí chcú pracovať a pracovať s politikami na pozadí migrantov, sa môžu spoliehať na našu opozíciu a našu odhodlanosť považovať za rovnocenný predmet tejto spoločnosti.

Zingal chce imigrantov emancipovať. Zdá sa mu, zrejme, že islamská časť obyvateľstva nemá sebavedomie a chce, aby prestala byť „tichá“.

V roku 2019 chce táto strana ísť dokonca do volieb do európskeho parlamentu. Majú pocit, že sedia medzi dvoma stoličkami a chcú „zobrať veci do vlastných rúk“.

Predstava tureckých vodcov, že emigranti boli tichí, nesmelí a majú znížené sebavedomie je určite chybná.

Je tu aj otázka reciprocity, či by sa napríklad dala založiť podobná strana kresťanských európskych emigrantov v Turecku – či by o to Turci stáli. V súčasnej politickej klíme by si zrejme nedokázali ani rezervovať miesto pre svoje mítingy.

Nemeckí kresťanskí voliči sú teraz prekvapení, čože sa to deje v ich vlasti. Dosť neskoro. Začalo byť dokonca sporné, že ktorá časť nemeckých občanov je teraz marginalizovaná.

Z pohľadu zvonka to vyzerá dosť revolučne. Teraz sa totiž nejedná len o tureckú menšinu, ale o davy islamských mužov, ktorí sa nasťahovali do Nemecka. A to je už „iná“ politická sila.

Násilie sa údajne začalo uplatňovať nie zo strany pôvodných Nemcov ale zo strany „hosťujúcich“ nových imigrantov. Cítia sa tam po krátkej dobe ako doma a chcú mať údajne svoje demokratické práva.
Teraz Erdoganovi priatelia už sídlia v Bundestagu a formujú každodenný život Nemcov, nielen islamských vyznavačov.

V radoch strany AfM sedia v tureckom sede tváre, ktoré ešte pred chvíľou v Oriente boli marginalizovaní a sedieť mohli niekde na ulici v prachu a nie v Bundestagu. Tu sú zrazu bossovia.

Nemci sa teraz pýtajú, že čo také významné urobil imigrant pre nemecké osídlenie, či sú to vodné fajky alebo mešity s minaretmi, z ktorých muezíni zvolávajú na ich bohoslužby.

U Alternatívy pre migrantov sa nejedná o demokratickú stranu, ako si myslia nemeckí komentátori, ale o predĺženú ruku tureckého vodcu Erdogana a jeho strany AKP.

Teraz môžeme všetci hádať, čo sa stane, ak AfM získa prevahu kresiel v Bundestagu. V nemecku totiž funguje už nám známa nacistická strana a funguje tu sieť podobne zmýšľajúcich. Prosto, v Nemecku sa rozohrala nebezpečná hra, ktorá môže mať za následok občianske nepokoje, nechcem myslieť, že vojnu.

Krajne pravicovo zmýšľajúcich je tam neúrekom a dostať do rovnováhy túto scénu plnú emócií nebude ľahké.

Renesancia hákového kríža: Nemecký neonacizmus /seriál/

zdroj: nemecká tlač, blogy

text:redakcia SvP

AfM - Alternatíva pre migrantov v Nemeckuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2019/02/integration-1374145_1280-e1549469854943.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2019/02/integration-1374145_1280-e1549469854943.jpgadminNemeckoPolitikaMigrácia v EÚ,NemeckoAlternatíva pre migranov V Nemecku nastávajú priam kontinentálne politické otrasy. Kancelárka, kedysi najvplyvnejšia žena v politike, bola vymenená za nominanta strany AfD - Alternative fūr Deutschland. K moci sa teda dostala krajná pravica vymedzujúca sa voči problému migrácie negatívne. Tento akt má však už aj svoj protikrok, vznikla nová strana obhajujúca...