Operácia vedená protiteroristickým pododdelením súdnej polície a jednotky RAID bola dnes v stredu 18.11.2015 na dvoch miestach vo štvrti Saint-Denis v Paríži, ako vyhlásil parížsky súdny dvor. Bola zacielená hlavne na predpokladaného organizátora atentátov Abdelhamida Abaaouda. BRI (Brigáda vyšetrovania a zásahov) je tiež na mieste. Na konci zásahu bolo zadržaných sedem osôb. Medzi nich patria traja zablokovaní v apartmáne a štyri osoby dodatočne.

Podľa komuniké prokurátora republiky zásah začal o 4.20 hod. a aktuálne sa vedie vypočúvanie piatich jednotlivcov. Najmenej dvaja teroristi zomreli počas útoku. Jedna z nich je žena, ktorá sa sama vyhodila do vzduchu, keď bola uzavretá v apartmáne, proti ktorému bol vedený zásah RAID.
Päť policajtov z RAID je ľahko ranených, ako uviedol Twitter polície.


Cieľom zásahu bol aj jeden z organizátorov atentátov Abdelhamid Abaaoud.
Momentálne pokračuje proces identifikácie ostatných teroristov. Jedná sa o dvoch samovražedných atentátnikov z Bataclanu, jedného, ktorý sa odpálil pri Štadióne Francúzska a Salah Abdeslam podozrivý z účasti na organizovaní atentátov.

Identifikovaný bol francúzsky džihádista Fabien Clain podľa videa Islamského štátu, ktorý uskutičnil atentáty z 13. novembra , podľa informácií Le Monde.

Početné zariadenia v Saint-Denis podľa nového nariadenia sú uzavreté: IUT – vysoká škola pre profesorov a pedagógov, informačné centrum a lýceum ENNA . Mesto Saint-Denis vydalo zoznam uzavretých škôl na Twitteri. Parížska univerzita na severe mesta neprijala žiadosť na uzavretie, ale odporučila študentom, vyučujúcim a personálu neprísť . Doprava je od Saint-Denis odklonená.
Zdroj: Le Monde

7 zatknutých v prípade atentátov 13.11. v Parížihttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/Mapa-útokov14nov.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/11/Mapa-útokov14nov.pngadminPolitikaFrancúzsko,islam,terorizmusOperácia vedená protiteroristickým pododdelením súdnej polície a jednotky RAID bola dnes v stredu 18.11.2015 na dvoch miestach vo štvrti Saint-Denis v Paríži, ako vyhlásil parížsky súdny dvor. Bola zacielená hlavne na predpokladaného organizátora atentátov Abdelhamida Abaaouda. BRI (Brigáda vyšetrovania a zásahov) je tiež na mieste. Na konci zásahu bolo...