Štáb armády RF: bojovníci IS v panike chcú odísť zo Sýrie do Európy
Moskva, 3. október Rozviedka zisťuje, že bojovníci opúšťajú nimi kontrolované rajóny, oznámil náčelník Hlavnej operačnej správy Generálneho štábu ozbrojených síl RF generál-plukovník Andrej Kartapolov. Okolo 600 žoldnierov opustilo pozície a skúšajú dostať sa do Európy, oznámil v sobotu novinárom generál-plukovník.

Podľa jeho slov „rozviedka zisťuje, že bojovníci opúšťajú nimi doteraz kontrolované rajóny“.
„V ich radoch vznikla panika a dezertérstvo. Okolo 600 žoldnierov opustilo svoje pozície a pokúšajú sa dostať do Európy“, povedal generál.

Rusko od začiatku bojov uskutočňuje presné letecké údery na objekty „Islamského štátu“ v Sýrii. Ciele sa vyberajú na základe údajov rozviedok Ruska a Sýrie vrátane leteckej rozviedky. Ministerstvo obrany už skôr vyhlásilo, že výzbroj ruských lietadiel sa nepoužívala na objekty občianskej infraštruktúry v Sýrii a ich blízkosti a všetky údery na pozície IS v Sýrii sa uskutočnili po vykonaní vzdušnej rozviedky a upresnení údajov poslaných štábom sýrskej armády.
Zdroj: Ria Novosti
Preklad: redakcia SvP

Žoldnieri IS začali utekať do Európyhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Kremelutoci-na-Asadovych-nepriatelov.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Kremelutoci-na-Asadovych-nepriatelov.jpgadminPolitikaBlízky Východ,RuskoŠtáb armády RF: bojovníci IS v panike chcú odísť zo Sýrie do Európy Moskva, 3. október Rozviedka zisťuje, že bojovníci opúšťajú nimi kontrolované rajóny, oznámil náčelník Hlavnej operačnej správy Generálneho štábu ozbrojených síl RF generál-plukovník Andrej Kartapolov. Okolo 600 žoldnierov opustilo pozície a skúšajú dostať sa do Európy, oznámil v...