Koalícia na čele s USA bombardovala skupinu džihádistov z ISIS 31 leteckými útokmi v piatok 26. decembra vrátane mnohých sýrskych prístupových bodov do sýrskeho mesta Kobane, vyhlásil Pentagon.


Trinásť útokov na Kobane, ktoré je známe aj ako Ain al-Arab (arabsky), zničilo 19 bojových pozícií vrátane budov islamského štátu, parkovísk a vozidiel, povedalo ministerstvo obrany vo vyhlásení.


Boje o Kobane začali v strede septembra, keď ISIS začalo dobýjať pohraničné mesto na tureckej hranici. Koalícia uskutočňovala letecké útoky proti ISIS v Sýrii od 23. septembra.


Celkovo uskutočnili v Sýrii 16 náletov, kde koalícia zasiahla ťažobné ropné veže, veľa vozidiel a iných oblastí. V Iraku zničili nálety raketový systém ISIS blízko mesta Al Asad v provincii Anbar.


Lietadlá a drony cielili na vozidlá ISIS, ich pozície, zariadenia, taktické jednotky a skladovacie kontajnery, celkovo v pätnástich útokoch na sedem lokalít v Iraku. Správa pochádza z 26. decembra 2014.
Zdroj: Your Middle East
Preklad: redakcia Svet v preklade

 


https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/ISIS-na-začiatku-roka-2014-e1411377663575.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/ISIS-na-začiatku-roka-2014-300x267.jpgadminPolitikaStredný východKoalícia na čele s USA bombardovala skupinu džihádistov z ISIS 31 leteckými útokmi v piatok 26. decembra vrátane mnohých sýrskych prístupových bodov do sýrskeho mesta Kobane, vyhlásil Pentagon. Trinásť útokov na Kobane, ktoré je známe aj ako Ain al-Arab (arabsky), zničilo 19 bojových pozícií vrátane budov islamského štátu, parkovísk a...