Filmový životopis zaujal stvárnením hlavnej postavy YSL-a hercom Pierrom Nineyom. Vývoj z bojazlivého mladíka postupne na sebavedomého parížskeho návrhára zvládol Niney bravúrne. Očakávanie bolo však  trochu sklamané. Avizovaná biografia homosexuálneho páru nebola psychologicky  zvládnutá, je v nej cítiť snaha držať sa len hlavnej dejovej línie, ktorou bola kariéra módneho návrhára, no citový život dvoch mužov bol zahraný plocho, lebo plochý bol už sám scenár. Zákulisie módneho kolotoča tiež nebolo vo svojej podstate odhalené, tak ako nebola odhalená podstata existencie jeho milenca Bergého. Jedine, ku čomu scenár pristúpil pravdivo a priamočiaro je život komunity gayov v tej dobe.

Chýbajúca hlbšia analýza príčin a následkov v podstate nešťastného osobného a citového života Yvesa Saint Laurenta zaviňuje, že film pôsobí síce luxusne, ale na konci sa natíska konštatovanie, že čosi nebolo dopovedané tak, ako malo byť.

Film je možné pozerať v rôznych jazykových mutáciách. Odporúčam, ak je to možné, pozerať ho vo francúzštine. Divák trochu viac nasaje špecifickú francúzsku atmosféru.

 Trailer k filmu YSL

Yves Saint Laurent, réžia Jalil Lespert, herci Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon, január 2014, France

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/YSL-e1408994886370.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/YSL-e1408994886370.jpgadminRecenzieFilm,FrancúzskoFilmový životopis zaujal stvárnením hlavnej postavy YSL-a hercom Pierrom Nineyom. Vývoj z bojazlivého mladíka postupne na sebavedomého parížskeho návrhára zvládol Niney bravúrne. Očakávanie bolo však  trochu sklamané. Avizovaná biografia homosexuálneho páru nebola psychologicky  zvládnutá, je v nej cítiť snaha držať sa len hlavnej dejovej línie, ktorou bola kariéra módneho...