Medzi Amazonom a autormi prebieha obchodná vojna. Podporný list publikovaný 10. augusta 2014 a podpísaný 900 autormi, medzi ktorými sa nachádzajú aj Stephen King a Donna Tartt, vyvádza Amazon z konceptu. Americký gigant zopakoval nátlak na vydavateľstvo Hachette, aby toto znížilo cenu svojich elektronických kníh. Aká je vlastne dlhodobá stratégia Amazonu na trhu s knihami? Ako odolávať americkému valcovaniu? Je kniha hlavným strategickým zámerom skupiny Jeffa Bazosa?
Autor thrillerov Douglas Preston inicioval protestný list proti Amazonu, ktorý už viacero mesiacov sabotuje predaj titulov e-kníh vydavateľstva Hachette. Protest bol publikovaný aj so zoznamom podpísaných 900 autorov v denníku New York Times. Amazon odvysielal bičujúcu reakciu na svojej stránke Cnet:
„Je udivujúce, že pán Preston verí, že čitatelia v ňom nechcú spoznať oportunistu, ktorý hľadá podporu aktívne pracujúc proti ich záujmom.“ Amazon neustupuje a čitatelia zo svojej strany tiež hlasujú za e-knihy za menej ako 10 dolárov.
Zdroje: Le Monde, 01net
©preklad Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/amazonHachette.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/amazonHachette.jpgadminKultúraLiteratúra,USAMedzi Amazonom a autormi prebieha obchodná vojna. Podporný list publikovaný 10. augusta 2014 a podpísaný 900 autormi, medzi ktorými sa nachádzajú aj Stephen King a Donna Tartt, vyvádza Amazon z konceptu. Americký gigant zopakoval nátlak na vydavateľstvo Hachette, aby toto znížilo cenu svojich elektronických kníh. Aká je vlastne dlhodobá...