Prechádzala cez námestie, keď nejaký muž zabrzdil svoj džíp. Povedal jej, že sa musí obliekať a správať lepšie. Žena mala oblečený kompletný nikáb. V tom istom meste, iná žena sprevádza svoje dieťa ozbrojená kalašnikovom (AK-47) a zahalená v nikábe. Toto je život v Rakke.

Odvážna Sýrčanka súhlasila, že bude nosiť skrytú kameru, aby nafilmovala život, aký je v sýrskom meste Rakka, ktorá bola ovládaná ISIS od marca tohto roku. Zábery tejto kamery ukazujú francúzske ženy sediace v internetovej kaviarni, kde sa rozhodujú zostať v Sýrii na neurčitý čas, pretože odmietajú svoje bývalé životy a vedú krátke rozhovory so svojimi rodinami vo Francúzsku.

Poznámka: Na prezentačnom obrázku je výjav z mesta Rakka.

Zdroj: Your Middle East , video:You Tube

©preklad redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/raqqa-e1411729138363.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/raqqa-300x300.jpgadminPolitikaislam,Stredný východPrechádzala cez námestie, keď nejaký muž zabrzdil svoj džíp. Povedal jej, že sa musí obliekať a správať lepšie. Žena mala oblečený kompletný nikáb. V tom istom meste, iná žena sprevádza svoje dieťa ozbrojená kalašnikovom (AK-47) a zahalená v nikábe. Toto je život v Rakke. Odvážna Sýrčanka súhlasila, že bude nosiť skrytú kameru, aby nafilmovala...