Amal-Rex
Amal Alamuddin – úspešná 36-ročná advokátka a poradkyňa v medzinárodnom práve. V poradí druhá manželka Georgea Clooneyho, katolíka z Georgie. Prvá manželka to vzdala po troch rokoch.

Celebritná svadba v Benátkach s flotilou lodných taxíkov, lietajúcim dronom nad hlavami a zástupom novinárov a policajtov. Seriózna figúra herca Georgea Clooneyho zarámovaná v bulvárnom rámci – to je nové. Jeho krásna britsko-libanonská, ale viac libanonská, manželka Amal Alamuddin(36) si zrejme zaslúži bombastickú svadbu pri Canal Grande. Kto to je, Amal Alamuddin?

Amal Ramzi Alamuddin sa narodila v Bejrúte v Libanone. Pochádza z rodiny vydavateľky časopisu Al-Hayat a bývalého učiteľa na Americkej univerzite v Bejrúte. Amal Alamuddinovej sa podarila skvelá kariéra advokátky zaoberajúcej sa ľudskými právami. Obhajovala známe osobnosti ako Julian Assange, Julia Tymošenková a bývalý šéf líbyjskej tajnej služby Abdallah Al-Senussi.

Predtým, ako bola advokátkou-obhajkyňou v Londýne, pracovala v úrade prokurátora pri Špeciálnom tribunáli pre Libanon a pri Medzinárodnom tribunáli pre bývalú Juhosláviu. Bola zapojená do elitných prípadov reprezentujúc štát Kambodža a je poradkyňou kráľa Bahrajnu cez Nezávislú vyšetrovaciu bahrajnskú komisiu na čele s profesorom Cherifom Bassiounim.

Alamuddin bola zapojená do práce mnohých komisií OSN vrátane funkcie dohľadu špeciálneho emisára Kofiho Annana v Sýrii. Bola menovaná poradkyňou Bena Emmersona, vyšetrovateľa pre záležitosti ľudských práv a vyšetrovania za pomoci dronov v protiteroristických operáciách.

Táto madam má teda zásluhy v dôležitých kauzách medzinárodného práva a jej osobnosť je nepochybne spätá so západnou politikou a diplomaciou.

Svadba Clooneyho a Alamuddinovej sa teda javí nie ako bulvárna reklama ale ako sobáš medzi Amerikou a Orientom na vyššej úrovni.

©text redakcia Svet v preklade

Zdroj:Independent, wikipedia.en

adminPolitikaFilm,politika,UK,USACelebritná svadba v Benátkach s flotilou lodných taxíkov, lietajúcim dronom nad hlavami a zástupom novinárov a policajtov. Seriózna figúra herca Georgea Clooneyho zarámovaná v bulvárnom rámci – to je nové. Jeho krásna britsko-libanonská, ale viac libanonská, manželka Amal Alamuddin(36) si zrejme zaslúži bombastickú svadbu pri Canal Grande. Kto to je, Amal Alamuddin? Amal Ramzi...