497px-Edward_Snowden-2
Edward Snowden foto: wikipedia.en

Americká filmová hviezda Nicolas Cage bude vo svojom päťdesiatomprvom roku života zosobňovať bývalého dôstojníka americkej tajnej služby v hranom filme, ktorého hlavným subjektom je postava Edwarda Snowdena, ďalšieho slávneho muža, tentokrát z kategórie tzv. whistle-blowerov.


Snowdena si zahrá mladý Joseph Gordon-Levitt (31) a Shailene Woodley (23) dostala úlohu Snowdenovej milenky. Premiéra filmu v Štátoch je naplánovaná na 25. decembra budúceho roku.

Nicolasa Cagea už poznáme ako pôsobí v úlohách silných mužov, napríklad v Obchodníkovi so smrťou a preto jeho angažmán bol výstrelom istoty.

Joseph_Gordon-Levitt_2013
Joseph Gordon-Levitt. foto: wikipedia.en

Gordon-Levitt nie je tiež neznáma tvár na plátne aj obrazovke, vo svojich tridsaťjeden rokoch už stihol narobiť po Hollywoode početné stopy. V roku 2014 ho bolo možné uvidieť v druhom diele Sin City – Sin City: Dáma na zabitie. Tento rok si oblečie kostým aj tvár Edwarda Snowdena, ktorý drží vo svojom kufríku nejedno nepríjemné tajomstvo.

Shailene Woodley je vystupujúca hviezda strieborného plátna, rodená Hollywoodčanka, ktorá hrá už od svojich ôsmich rokov. Shailene určite zdarne zvládne úlohu typickej mladej Američanky, dievčaťa akoby od susedov, s ktorou sa môže stotožniť ktorákoľvek americká stredoškoláčka. No táto nakrátko ostrihaná štandardná Američanka bude tiež hrať pracovníčku CIA.

Biografický politický thriller zrežíruje Oliver Stone u nás dobre známy ako autor svojského dokumentu World Trade Center alebo hraného filmu Wall Street: Money Never Sleeps. Stone už pracoval s veľkými menami kinematografie a patrí nepochybne k najvyšším levelom v branži.

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/497px-Edward_Snowden-2-381x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/497px-Edward_Snowden-2-300x300.jpgadminKultúraFilm,USAAmerická filmová hviezda Nicolas Cage bude vo svojom päťdesiatomprvom roku života zosobňovať bývalého dôstojníka americkej tajnej služby v hranom filme, ktorého hlavným subjektom je postava Edwarda Snowdena, ďalšieho slávneho muža, tentokrát z kategórie tzv. whistle-blowerov. Snowdena si zahrá mladý Joseph Gordon-Levitt (31) a Shailene Woodley (23) dostala úlohu Snowdenovej milenky....