Zatiaľčo je v teréne situácia čím ďalej tým viac zmätená, François Hollande oznámil v sobotu 30. augusta počas zasadania Európskej komisie toto popoludnie, že sankcie Európskej únie proti Rusku budú „bezpochyby rozšírené“.

Francúzsky prezident sa tak vyjadril pri príležitosti schôdzky vodcov sociálnych demokratov krajín Európy. Naznačil, že to je Európska komisia, ktorá vypracuje zvýšenie ekonomických sankcií.

Obvinenia od ukrajinského prezidenta

Ukrajinský prezident Petro Porošenko hovoril v Bruseli počas tlačovej konferencie o intervencii ruskej armády a pripomínal tisícky vojakov a tankov na území jeho krajiny.

Podľa hovorcu ukrajinskej armády, ruské tanky zaútočili v sobotu 30. augusta na mesto Novosvitlivka pri bašte separatistov v Luhansku a „prakticky zničili všetkých obyvateľov“. Ukrajinské jednotky sa stiahli z určitých sektorov na východe Luhanska pod tlakom proruských separatistov. „Vojenská agresia priamo proti Ukrajine pokračuje“ vyhlásila zo svojej strany „Rada obrany a bezpečnosti Ukrajiny“. V tomto momente nie je možné preskúmať tieto tvrdenia.

Zdroj:Le Monde

©preklad Svet v preklade

©foto Le Monde, schôdzka vodcov sociálno-demokratickcýh strán EÚ

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/Hollande-na-schodzi-soc-dem-e1409401474419.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/Hollande-na-schodzi-soc-dem-300x267.jpgadminPolitikaRusko,UkrajinaZatiaľčo je v teréne situácia čím ďalej tým viac zmätená, François Hollande oznámil v sobotu 30. augusta počas zasadania Európskej komisie toto popoludnie, že sankcie Európskej únie proti Rusku budú „bezpochyby rozšírené“. Francúzsky prezident sa tak vyjadril pri príležitosti schôdzky vodcov sociálnych demokratov krajín Európy. Naznačil, že to je Európska komisia, ktorá vypracuje...