Ruský prezident sa obrátil k domobrane Novorassije s výzvou otvoriť humanitárny koridor pre ukrajinských vojakov, ktorí sa ocitli v obkľúčení.

„Vyzývam sily domobrany, aby otvorili humanitárny koridor pre ukrajinských vojakov, ktorí sa ocitli v obkľúčení, aby sa vyhlo nezmyselným obetiam a ponúknuť im možnosť bez prekážok vyjsť z oblasti vojenských operácií, aby sa znovu stretli so svojimi rodinami, vrátiť ich matkám, ženám a deťom, bezodkladne poskytnúť lekársku pomoc zraneným počas vojenskej operácie“, vyhlásila hlava štátu.

Tiež povedal, že veľké množstvo ukrajinských vojakov v službe zúčastnených na vojenskej operácii padlo do obkľúčenia nie z vlastnej vôle ale vypĺňajúc príkaz.

„Očividne, domobrana (Novorassije) dosiahla seriózne úspechy v zamedzení vojenskej operácie Kyjeva, predstavujúcej smrteľné nebezpečenstvo pre osídlenie Donbasu a vedúcej k veľkým obetiam spomedzi mierumilovných občanov“, dodal Vladimír Putin.

Podľa jeho slov, ruská strana je pripravená a bude poskytovať humanitárnu pomoc občanom Donbasu trpiacemu kvôli humanitárnej katastrofe.

Prezident vyzval kyjevskú vládu prerušiť vojnové operácie a sadnúť za rokovací stôl.

„Znova vyzývam vládu Ukrajiny urýchlene zrušiť vojenské aktivity, zastaviť paľbu, sadnúť za rokovací stôl s predstaviteľmi Donbasu, riešiť všetky nakopené problémy výlučne mierovou cestou“, povedal Putin.

Zdroj: Izvestija

©preklad Svet v preklade, foto:Izvestija

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/PutinIyvestija-e1409305414334.jpeghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/PutinIyvestija-300x300.jpegadminPolitikaRusko,UkrajinaRuský prezident sa obrátil k domobrane Novorassije s výzvou otvoriť humanitárny koridor pre ukrajinských vojakov, ktorí sa ocitli v obkľúčení. „Vyzývam sily domobrany, aby otvorili humanitárny koridor pre ukrajinských vojakov, ktorí sa ocitli v obkľúčení, aby sa vyhlo nezmyselným obetiam a ponúknuť im možnosť bez prekážok vyjsť z oblasti vojenských operácií, aby sa znovu stretli...