Opustiac svoju austrálsku mamu vstúpil do džihádistickej ISIS, aby sa stal islamským bojovníkom menom Abu Khaled al-Australia. Biela pokožka a červené vlasy ho výrazne odlišujú od asi päťdesiatky džihádistov, na čele ktorých urobil verejné priznanie sa k islamu a džihádu.

Klikni na odkaz a video

Rodným menom Abdullah Elmir, pôvodom Sýrčan, starostlivo a dobre vchovávaný, opustil Austráliu spolu s kamarátom, ktorý má alias Feiz. Cestovali cez austrálsky Perth, Malajziu, Thajsko a Turecko, odkiaľ sa zrejme dostal do Sýrie.

Jeho rodina ho dala hľadať. Do novín Sydney Morning Herald napísala, že je z tohto jeho nápadu zničená. Syna si môžu uvidieť vo videu, ktorý zverejnila ISIS v rámci svojho vysielania na propagandistickej stránke SITE.

 

©text redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ISIS-na-začiatku-roka-2014.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ISIS-na-začiatku-roka-2014-300x267.jpgadminPolitikaislam,Stredný východOpustiac svoju austrálsku mamu vstúpil do džihádistickej ISIS, aby sa stal islamským bojovníkom menom Abu Khaled al-Australia. Biela pokožka a červené vlasy ho výrazne odlišujú od asi päťdesiatky džihádistov, na čele ktorých urobil verejné priznanie sa k islamu a džihádu. Klikni na odkaz a video Rodným menom Abdullah Elmir, pôvodom Sýrčan, starostlivo a dobre...