Režisér Olivier Dahan natočil pôvodne s podporou kniežacej dynastie Grimaldiov biografický trhák „Grace de Monaco“, ktorý však kňažnú neukázal tak, ako by si to priali jej potomkovia a stal sa objektom ich kritického komuniké. V hlavnej úlohe hviezdi Nicole Kidman a film stál 30 miliónov dolárov.

Rodina Grimaldi poskytla paláce a iné priestory pre výpravu filmu. No teraz vraj nie je isté, že bude premietaný v USA.Vyhlásenie z kniežacieho paláca obsahuje spochybnenie sfilmovaných historických súvislostí, ktoré sú dôležité pre históriu rodu a spochybňuje celkom osobnostný profil, ktorý vytvorili scenáristi filmu „Grace de Monaco“. Charakteristiku hlavnej postavy vyhlásil za úplnú fikciu a vyslovil želanie, aby film nebol zmieňovaný s kniežacou rodinou, pretože jeho dej obsahuje vymyslené udalosti a postoje podriadené komerčným požiadavkám pre premietanie v kinách USA.

Dlhometrážny film bol s pompou premietnutý  na festivale v Cannes 14. mája 2014. V ten istý deň boli jeho premiéry vo Francúzsku a ďalších krajinách.

Konflikt v ponímaní konečnej verzie vznikol hlavne pri jeho strihaní a montáži, kedy sa nepohodli režisér Dahan s jeho americkým producentom Harveyom Weinsteinom. Film je fokusovaný na úsek života protagonistky, keď zohrala určitú úlohu tesne pred svojím sobášom v konflikte právneho charakteru medzi Charlesom de Gaullom a kniežaťom Rainierom kvôli plateniu daní Monacom Francúzsku.

Trailer filmu Grace de Monaco

Zdroj: Le Parisien zo 4.5. 2014, wikipedia.en

©text PressburgStyle

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/Grace_Kelly_MGM_photo-e1405602885251.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/Grace_Kelly_MGM_photo-e1405602885251.jpgadminKultúraFilmRežisér Olivier Dahan natočil pôvodne s podporou kniežacej dynastie Grimaldiov biografický trhák 'Grace de Monaco', ktorý však kňažnú neukázal tak, ako by si to priali jej potomkovia a stal sa objektom ich kritického komuniké. V hlavnej úlohe hviezdi Nicole Kidman a film stál 30 miliónov dolárov. Rodina Grimaldi poskytla paláce a iné priestory...