Obľúbení muzikanti, na ktorých si každý dobre pamätá z ich gigantických koncertov na starom kontinente napríklad v Benátkach a inde, vydali po dvadsiatich rokoch tvorivej prestávky nový hudobný album.

Počas interview povedal David Gilmour o novom albume, ktorý má vyjsť teraz na jeseň, že PF natočili posledný album. Hovoril aj špeciálne o novom tracku „Louder Than Words“, ktorého text napísala Polly Samson, manželka Davida Gilmoura.

Gilmour zvýrazňuje dôležitosť tohto songu vo svojom interview takto: „Dobre, Rick (Wright) odišiel. Toto je posledná vec, ktorú vydáme. “ povedal pre BBC 9. októbra 2014. “Som si celkom istý, že toto nebude nikto nasledovať. Aj Polly, moju ženu, cez ktorú prišla veľmi dobra lyrická myšlienka. Spôsob opisovania symbiózy, ktorú máme. Alebo mali sme.”

The Endless River popísal Gilmour ako tribute bývalému keyboardistovi Wrightovi, ktorého talent bol podhodnotený publikom, médiami a kapelou samotnou, v súlade s Gilmourom. Sám Gilmour sa vyjadril o tom tak, že neprisudzoval Wrightovi vždy náležitú vážnosť v rámci ich spoločného diela, ktorú si zaslúžil. Ľudia mali podľa neho veľmi rôznorodé názory na jeho tvorbu a PF sa stal tak veľmi kritickým voči tomu, čo robil. Titul albumu je zamýšľaný tak, aby čiastočne reprezentoval pretrvávajúcu tvorivosť PF.

The Endless River je prvý album skupiny od roku 1994, kedy vyšiel ich Division Bell. Endless River je inšpirovaný session, ktorý sa udial ešte počas nahrávania Division Bell. Nový album vyjde 10. novembra 2014 a bude v širšej škále formátov nosičov.

Zdroj:The Guardian foto: wikipédia

©text redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/DavidGilmour-613x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/DavidGilmour-300x300.jpgadminKultúraUmenieObľúbení muzikanti, na ktorých si každý dobre pamätá z ich gigantických koncertov na starom kontinente napríklad v Benátkach a inde, vydali po dvadsiatich rokoch tvorivej prestávky nový hudobný album. Počas interview povedal David Gilmour o novom albume, ktorý má vyjsť teraz na jeseň, že PF natočili posledný album. Hovoril aj špeciálne...