Podľa prieskumu „OpinionWay/Clai pre Lci“ viac ako dve tretiny Francúzov (64%) sa nezaujíma o anonsovaný návrat Nicolasa Sarkozyho. Prieskumy sú rozštiepené na tábory Sarkozyho voličov a ostatných. Come-back je však bezprostredne blízky, Sarkozy ho oznámil posledný víkend v septembri. Na politickú scénu chce vystúpiť pomocou kandidatúry na predsedu svojej strany UMP.

Nezáujem voličov vyzerá tak, že 64% sa nezaujímajú o túto politickú zmenu, 43%opýtaných vyhlasuje, že sa „úplne nezaujímajú“, zatiaľčo 21% hovorí, že „málo“. 23% anketovanýchvyhlasuje, že sa zaujíma „dosť“ a 12% „veľmi“, teda celkom Sarkozyho chce 35% voličov.

Nástup na politickú scénu teda bude znamenať pre francúzskeho ex-prezidenta zložitý proces, dobre premyslenú a vypočítanú kampaň a určite veľa peňazí.

Sarkove šance sa približne rovnajú šanciam Marine Le Penovej (Front National)a Françoisa Bayroua (Mouvement démocrate).

zdroj: Journal Du Dimanche

©text redakcia

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/Sarkozy-460x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/Sarkozy-300x300.jpgadminPolitikaFrancúzskoPodľa prieskumu „OpinionWay/Clai pre Lci“ viac ako dve tretiny Francúzov (64%) sa nezaujíma o anonsovaný návrat Nicolasa Sarkozyho. Prieskumy sú rozštiepené na tábory Sarkozyho voličov a ostatných. Come-back je však bezprostredne blízky, Sarkozy ho oznámil posledný víkend v septembri. Na politickú scénu chce vystúpiť pomocou kandidatúry na predsedu svojej strany UMP. Nezáujem voličov...