Mapka trasy pochodu 5.októbra 2014 v nedeľu Manif pour tous
Mapka trasy pochodu 5.októbra 2014 v nedeľu
Manif pour tous

Dnes o 13.00 odštartoval nový davový protest proti zákonu Taubira. Niekoľko komentárov k problematike z Le Monde.
Manif pour tous nestihla ukázať svoje mikiny na plagátoch a už dosiahla prvé víťazstvo: Manuel Valls sľúbil vo štvrtok, že asistovaná reprodukcia (franc. Skratka GPA) zostane vo Francúzsku zakázaná, a vylúčil celkom, že bude možný automatický prepis rodných dokladov detí porodených matkami, ktoré ich len vynosili v zahraničí.
V Manif pour tous nie je nikto týmto oklamaný.  48 hodín po novom zhromaždení „toto poukazuje na veľký strach vlády, hovorí Ludovine de la Rochère, predsedkyňa združenia Manif pou tous. Ale ak nebude vydaný žiaden konkrétny akt, bude nás v nedeľu ešte viac.“
Na začiatku týždňa boli už oznámené nové zníženia rodinných dávok, spolu so skrátením trvania rodičovskej dovolenky pre matky, rozdelenie príplatku pri narodení na tretiny počnúc druhým dieťaťom v poradí… „Mysleli si, že to robia rýchlo!“ vyhlásil Jean-Luc Mélenchon (zo Strany ľavice) .
Pre Manif pour tous nemohli tieto nové demonštrácie “famíliofóbie” lepšie dopadnúť. Asistovaná reprodukcia, umelé oplodnenie (franc. PMA), genderizmus v školách, “je toľko dobrých dôvodov ísť manifestovať! Vyhlásil jeden z organizátorov. Ale s týmto daňovým obuškom, to bude potopa!”
V uliciach Paríža a Bordeaux sa počíta s účasťou vyššou o 20% oproti poslednej manifestácii 2. februára. Albéric Dumont –hlavný koordinátor hnutia – tak usudzuje z množstva parkovacích miest a rezervovaných vlakov, taktiež z počtu lajkov na Facebooku. Povedal tiež: Sú departementy, kde viac ako 80% podpísaných častníkov bolo doteraz nezámych. To značí, že je veľa ľudí, ktorí našli nové dôvody na protest, hlavne čo sa týka daňového obuška.
Čo sa týka apelov na zrušenie zákona Taubira, museli by byť diskrétnejšie: “Nezabudnite, že to sú ľudia, ktorí prídu aby povedali nie asistovanej reprodukcii alebo ekonomickým reštrikciám, ale sú možno za sobáše gayov(…) je treba ukázať, že naše pozície sú univerzálne a že nie sullen negatívne: ľudia sú zároveň proti GPA a za inakosť pohlaví…”

Zdroj:Le Monde

Dodatok: V Paríži manifestovalo dnes 5.10. 2014 podľa policajnej prefektúry 70 000 osôb, podľa samotných Manif pour tous to bolo 500 000 manifestantov. V meste Bordeax manifestovalo podľa polície 7500 osôb a podľa občianskeho združenia manif pour tous 30000 osôb.

 

zdroj: Le Monde

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Mani-pour-tous_5Okt.-e1412519786244.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Mani-pour-tous_5Okt.-300x267.jpgadminPolitikaFrancúzskoDnes o 13.00 odštartoval nový davový protest proti zákonu Taubira. Niekoľko komentárov k problematike z Le Monde. Manif pour tous nestihla ukázať svoje mikiny na plagátoch a už dosiahla prvé víťazstvo: Manuel Valls sľúbil vo štvrtok, že asistovaná reprodukcia (franc. Skratka GPA) zostane vo Francúzsku zakázaná, a vylúčil celkom, že...