Pozerala som odporúčaný film z DVD nosiča, ktorý mi mal poskytnúť zábavu, no nakoniec som zistila, že má výchovný cieľ. Thriller ani nie je veľmi akčný, postavy musia vypúšťať veľa verbálneho smogu, čo sa nerado vidí nielen vo filme ale ani v knihe. V polovici filmu som si uvedomila, že som čítala kedysi novelu (napínavejšiu ako film o tri hviezdy) od Cormaca McCarthyho uvedeného na zadnej strane obalu DVD.

Veľmi silné mená súčasnej kinematografie Ridley Scott, Brad Pitt (gangster), Cameron Diaz (záporňáčka Malkina), Javier Bardem (majiteľ baru), Pénelope Cruz (snúbenica s veľkým briliantom) a Michael Fassbender (Konzultant) mali byť zárukou filmového zážitku. Neboli. Film ma nestrhol zrejme práve preto, že Ridley bohvieprečo odflákol najdôležitejšiu zložku tohto žánru, ktorou je napätie.

Postavy sa navzájom šachujú intrigami, keď tu zrazu tečie červená, presne podľa vlastných predpovedí v slabých dialógoch. Hlavná postava konzultanta mafiánov sa zosype do kúta mexickej špinavej diery, mŕtvolu jeho snúbenice bez výstrahy divákovi vcelku vecne vyhodia na smetisko, gangster Pitt je zavraždený za bieleho dňa na ulici sofistikovaným strojčekom na škrtenie, Bardem sa dostane na druhý svet tiež, tak hádajte, kto tú intrigu vyhral?

Diazová dokázala byť naozaj odporná. Film nesie však pointu s poučením: Nezapletaj sa s mafiou, vždy na to doplatíš.

Counselor, réžia Ridley Scot, scenár Cormac McCarthy, FOX 2000Pictures, rok 2013, DVD+bonusy

©Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/consultant-e1408986580976.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/consultant-300x300.jpgadminRecenzieFilmPozerala som odporúčaný film z DVD nosiča, ktorý mi mal poskytnúť zábavu, no nakoniec som zistila, že má výchovný cieľ. Thriller ani nie je veľmi akčný, postavy musia vypúšťať veľa verbálneho smogu, čo sa nerado vidí nielen vo filme ale ani v knihe. V polovici filmu som si uvedomila,...