KabaevaOrdercroppedBývala olympijská víťazka v gymnastike opustila ruskú prezidentskú partiu, aby prevzala kontrolu v National Media Group. Alinu Kabajevu, o ktorej sa dlho rozprávalo ako o priateľke Vladimira Putina, predurčili viesť najväčšiu prokremeľskú mediálnu skupinu. Kabajeva strávila viac ako šesť rokov ako jedna z najúspešnejších v športe a na poli zábavy a v reprezentácii Putinovej strany predtým, ako oznámila v pondelok, že vystúpila zo Štátnej dumy, aby viedla mediálny holding.

National Medial Group vlastní 25% Kanálu 1, ruského najväčšieho štátom kontrolovaného televízneho programu a takisto vlastní aj podiely v iných kanáloch a novinách, vrátane väčšinového podielu vplyvného denníka Izvestija. Skupina je pod kontrolou Jurija Kovaľčuka, dlhodobého priateľa Putina, ktorého sankcionovali tento rok USA kvôli jeho blízkosti k prezidentovi.

Hovorkyňa mediálnej skupiny potvrdila Kabajevovej menovanie ale neuviedla detaily o tom, kedy začne pracovať, alebo akú má kvalifikáciu pre túto úlohu. Kabajeva robila hostiteľkuv televíznej šou, ale nevie sa, či má nejakú skúsenosť v manažovaní médií.

Kabajeva vyhrala olympijské zlato v roku 2004 v rytmickej gymnastike a bola tiež zástavníčkou počas otváracieho ceremoniálu na olympiáde v Soči.

V roku 2008 uviedli noviny Moskovskij korespondent, že Putin sa tajne rozviedol s manželkou Ľudmilou a plánoval svadbu s Kabajevou. Putin rázne zamietol klebety, keď sa ho pýtali na jeho osobný život počas tlačovej konferencie zvedaví novinári „so sopľavými nosmi a erotickými fantáziami“. Noviny, ktoré vlastnil Alexander Lebedev krátko po tejto aférke boli nútené ukončiť činnosť. Kabajeva odmietla klebety o jej afére, hoci ona a Putin majú spoločné deti.

Je veľmi málo informácií o Putinovom súkromnom a rodinnom živote a ruské médiá jednoducho o tom diskutujú. Putin a Ľudmila verejne oznámili svoj rozvod počas televízneho intervjú po rokoch klebiet o tom, že sa separovali.

Po oznámení o Putinovom rozvode povedal jeho hovorca Dimitrij Peskov, že nebola iná žena v Putinovom živote. „Je veľmi ľahké hodiť krátky pohľad na Putinov pracovný plán a pochopiť, že tu nie je miesto pre rodinné vzťahy v jeho živote, ktorý je plne obsadený jeho zodpovednosťami ako hlavy štátu“ povedal.

Zdroj:The Guardian

©preklad redakcia, foto: Alexander Nemenov/AFP/Getty, wikipédia

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Alina-Kabayeva-009-e1410909720947.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Alina-Kabayeva-009-300x276.jpgadminPolitikaRuskoBývala olympijská víťazka v gymnastike opustila ruskú prezidentskú partiu, aby prevzala kontrolu v National Media Group. Alinu Kabajevu, o ktorej sa dlho rozprávalo ako o priateľke Vladimira Putina, predurčili viesť najväčšiu prokremeľskú mediálnu skupinu. Kabajeva strávila viac ako šesť rokov ako jedna z najúspešnejších v športe a na poli zábavy a v reprezentácii Putinovej strany predtým, ako oznámila...