Ruská kozmická družica obranných síl zmizla z obežnej dráhy. V amerických médiách sa povráva, že ruský vojenský satelit explodoval nad územím Spojených štátov.

Alexej Zolotuškin, hovorca Kozmických obranných síl, vyhlásil, že tieto vyhlásenia sú zavádzajúce a že spojenie sa stratilo potom, ako sa objekt nachádzal mimo oblasti nad Štátmi.

Vyhlásil, že celá ruská kozmická sila je v normálnom režime a kontrolné služby majú prehľad o tejto záležitosti. Žiadne chybné fungovanie v posledných dňoch nebolo nahlásené, potvrdil hovorca.

Hovorca „US Strategic Command“ povedal pre RIA Novosti, že ruský prieskumný satelit znovu vstúpil do atmosféry a havaroval posledný víkend.

  1. septembra 2014 vydala „American Meteor Society“ viac ako 30 hlásení očitých svedkov, ktorí povedali, že videli veľkú ohnivú guľu letiacu naprieč oblohou. Internetová stránka „spaceflight101.com“ sa venovala pokrytiu tejto udalosti. Uviedla, že ohnivá guľa bola Kosmos-2495 padajúci bokom zhora.

Kosmos-2495 je súčasťou série satelitov Ruský jantár vypustený 6. mája 2014 určený operovať na nižšej zemskej obežnej dráhe.

zdroj:RIA Novosti

©text redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Družica-jantar-e1410516168396.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Družica-jantar-300x300.jpgadminPolitikaRusko,USARuská kozmická družica obranných síl zmizla z obežnej dráhy. V amerických médiách sa povráva, že ruský vojenský satelit explodoval nad územím Spojených štátov. Alexej Zolotuškin, hovorca Kozmických obranných síl, vyhlásil, že tieto vyhlásenia sú zavádzajúce a že spojenie sa stratilo potom, ako sa objekt nachádzal mimo oblasti nad Štátmi. Vyhlásil, že celá ruská kozmická...