Americká spoločnosť, pro-izraelská sieť rýchleho občerstvenia, podstúpila bojkot od pro-palestínskych bojovníkov v USA. Mesačné predaje  sa prepadli o 2,8%. Okrem iného, o potravinovom škandále sa hovorí aj v Ázii. Presnejšie v Číne, kde vypukol škandál s miešaným mäsom. Nakazené mäsá sa miešali s čerstvými do hamburgerov. Kvôli tomuto sa prepadol predaj amerického giganta v celej Ázii.

Divízie McDonald´su Ázia/Pacifik, Stredný Váchod a Afrika zažili padnúť svoje predaje o 14,7% v auguste, po prepade o 7,3% v júli, teda celkovo o 22% znížené tržby.

Nakoniec, Rusko, ktoré je v konflikte s USA kvôli udalostiam na Ukrajine, tiež odmieta firemné logo tejto bufetovej siete. V Európe sa predaje znížili menej, len o 0,7% dolu.

Celosvetovo sa mesačné predaje Mc Donald´s znížili o 3,7% (po -2,5% v júli). To znamená stratu v číslach viacero miliárd dolárov.

Zdroj: Croah.fr

©preklad redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Bladerunner_happymeal-476x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Bladerunner_happymeal-300x300.jpgadminEkonomikaUSAAmerická spoločnosť, pro-izraelská sieť rýchleho občerstvenia, podstúpila bojkot od pro-palestínskych bojovníkov v USA. Mesačné predaje  sa prepadli o 2,8%. Okrem iného, o potravinovom škandále sa hovorí aj v Ázii. Presnejšie v Číne, kde vypukol škandál s miešaným mäsom. Nakazené mäsá sa miešali s čerstvými do hamburgerov. Kvôli tomuto sa prepadol predaj amerického giganta v celej Ázii. Divízie...