Bohyne -  Freya Diamond
Bohyne – Freya Diamond

Pozoruhodná a ozvláštňujúca maliarka z Mexika Freya Diamond vytvorila viacero tematicky, štýlovo a metodologicky výnimočných dielok. Sú to akési leporelá, každé s inou témou, napríklad Picassova Dora Maar, Tamara de Lempicka, Mary Cassattová, Frida Kahlo, Matissove odalisky, atď. Vo výtvarnej branži to nazývajú body of work. Oficiálna definícia hovorí, že je to zbierka malieb jedného autora, ktorá ma jednu tému, alebo typický postup či štýl vlastný maliarovi.
Možno si vybrať zošit s danou témou, ktorý sa pri otvorení rozbalí ako leporelo, jednotlivé listy sa nedajú oddeľovať. Ak si roztvorí napríklad body of work s názvom European Erotica, rozbalí sa séria malieb. Prvé známe leporelo „Cesty“ bolo vytvorené na začiatku 16. storočia maliarom Giuliom Romanom, rytcom Raimondim a básnikom Pietrom Aretinom. V roku 1601 vytvoril Caravaggio svoju „Triumfujúcu lásku“. Tradíciu prevzali aj mnohí moderní autori počnúc Fragonardom.
Čínska erotika - Freya Diamond - body of work
Čínska erotika – Freya Diamond – body of work

Matisse - Freya Diamond
Matisse – Freya Diamond

Picasso - Freya Diamond
Picasso – Freya Diamond

Frida kahlo - Freya Diamond
Frida kahlo – Freya Diamond

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/freya-goddesses-L-e1408784691136.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/08/freya-goddesses-L-300x300.jpgadminKultúraVýtvarné umeniePozoruhodná a ozvláštňujúca maliarka z Mexika Freya Diamond vytvorila viacero tematicky, štýlovo a metodologicky výnimočných dielok. Sú to akési leporelá, každé s inou témou, napríklad Picassova Dora Maar, Tamara de Lempicka, Mary Cassattová, Frida Kahlo, Matissove odalisky, atď. Vo výtvarnej branži to nazývajú body of work. Oficiálna definícia hovorí,...