Člen skupiny „hacktivistov“ „Anonymous“ dal exkluzívne intervjú pre France 24, kde oznamuje prečo vyhlásili „Operation Ice ISIS“ proti teroristickej skupine.
„Anonymous napísali o Islamskom štáte v sociálnom médiu, že chcú „chrániť tých, ktorí sú bez ochrany v kybernetickom priestore aj v reálnom svete“ a predchádzať ich propagande,“ povedal člen skupiny vo videu.

Klikni na video
Prečo sa skupina rozhodla ísť proti IS?
„Prevzali sme iniciatívu, aby sme uviedli dve veci, prvú, že potrebujeme, aby publikum pochopilo ako urgentná je situácia v Iraku. Predtým hlavnoprúdové médiá mali seriózne smerovanie reportovať hrozby ISIS. My sme boli prví, čo sme to komunikovali verejne videom nahratým na YouTube… tiež si robíme jasno v tom, že USA slobodne nereagovali na obvinenia, či priamo alebo nepriamo, že prispeli ku kríze, ako vidíme dnes. Druhý dôvod je, že potrebujeme ubezpečiť verejnosť, že ISIS nereprezentuje celú oblasť islamu…“
Jeden z konkrétnych príkladov aktivít vrátane útoku na zdroje peňazí IS: „Plánujeme útok na viacero krajín, ktoré vedome podporujú ISIS finančne vrátane Turecka a Saudskej Arábie“, povedal člen skupiny.
Zdroj: Your Middle East
©prekald redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ANONYMOUS-facebook-800x400.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ANONYMOUS-facebook-300x300.jpgadminPolitikaAnonymous,Stredný východČlen skupiny „hacktivistov“ „Anonymous“ dal exkluzívne intervjú pre France 24, kde oznamuje prečo vyhlásili „Operation Ice ISIS“ proti teroristickej skupine. „Anonymous napísali o Islamskom štáte v sociálnom médiu, že chcú „chrániť tých, ktorí sú bez ochrany v kybernetickom priestore aj v reálnom svete“ a predchádzať ich propagande,' povedal člen skupiny...