BNP Paribas porušila embargo na transakcie s Iránom, Sudánom a Kubou. Pre Washington je to jasná správa. Túto francúzsku banku ohrozuje zmluvná pokuta 10 miliárd USD. Americká strana trvá na potrestaní zodpovedných byrokratov BNP Paribas, ktorých by vzhľadom k ustanoveniam zmluvy mohli sankcionovať osobne, dokonca v hre  je aj väzenie.

Špekuluje sa, či podá demisiu prezident druhej najväčšej banky eurozóny Baudoin Prot. Nevedno ani to, či mu demisia pomôže, lebo bankový regulátor v New Yorku Benjamin Lawsky žiada hlavy dvanástich bankárov BNP Paribas. V City z toho vzniká nepokoj kvôli burzovým parametrom.

Zdroj z prostredia banky to komentoval:“Robíte transakcie v dolároch a stávate sa bez toho, aby ste chceli podriadeným americkej justícii.“ BNP Paribas sa v týchto intenciách chystá začať spoluprácu s políciou.

  1. júna 2014 zverejnil portál iTele.fr, že definitívny rozsudok o pokute medzi 4,8-6,5 mld.USD padol. Banka bude mať možnosť vyjednávať v rámci stanoveného rozpätia.

zdroj: Journal du Dimanche, iTele.fr

©text Pressburg Style

 

 

 

 

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/BNP-Paribas-e1409414011670.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/06/BNP-Paribas-300x300.jpgadminEkonomikaAféry,Francúzsko,politikaBNP Paribas porušila embargo na transakcie s Iránom, Sudánom a Kubou. Pre Washington je to jasná správa. Túto francúzsku banku ohrozuje zmluvná pokuta 10 miliárd USD. Americká strana trvá na potrestaní zodpovedných byrokratov BNP Paribas, ktorých by vzhľadom k ustanoveniam zmluvy mohli sankcionovať osobne, dokonca v hre  je aj...