Francúzska vláda v osobe ministra vnútra Bernarda Cazeneuvea a parížskeho štátneho prokurátora Françoisa Molinsa vyhlásila, že množstvo regrútov spomedzi francúzskych občanov do ISIS je 1132 osôb. No predsedkyňa francúzskej strany Front National Marine Le Pen odhaduje oficiálne počet týchto bojovníkov džihádu z územia Francúzska na 4000. Je to viac ako desaťnásobok čísla, ktoré uviedol štátny prokurátor: 376 osôb.

Suma 1132 osôb v službách džihádu je štrukturovaná ďalej tak, že 245 z nich konvertovalo na islam a z počtu žien, ktoré odišli k ISIS je 29% konvertitiek.

Európsky koordinátor Giles de Kerchove uviedol, že na území Iraku a Sýrie sa tiež nachádza 3000 francúzskych občanov, ktorí tam napĺňajú cieľ boja proti terorizmu.

CPDSI, Centrum pre prevenciu islamského sektárizmu, vyhlásilo, že 91% všetkých regrútov sa kontaktovalo cez sociálne siete na internete. Tento údaj sa zakladá na oznámení 160 rodín regrútov pre štatistiky CPDSI. Zvyšok regrútov sa kontaktuje cez mešity a cez dobročinné zariadenia saláfistov na území Francúzska.

zdroj: Le Monde

text: redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ISIS-na-začiatku-roka-2014.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/ISIS-na-začiatku-roka-2014-300x267.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,islam,Stredný východFrancúzska vláda v osobe ministra vnútra Bernarda Cazeneuvea a parížskeho štátneho prokurátora Françoisa Molinsa vyhlásila, že množstvo regrútov spomedzi francúzskych občanov do ISIS je 1132 osôb. No predsedkyňa francúzskej strany Front National Marine Le Pen odhaduje oficiálne počet týchto bojovníkov džihádu z územia Francúzska na 4000. Je to viac ako...